ProTransport dhe TransAlbania vazhdojnė marrėveshjen

ProTransport dhe TransAlbania vazhdojnė marrėveshjen','Eshte kenaqesi tju njoftoj se kompania Transalbania me seli ne Tirane,Shqiperi anetar i grupit Kuehne + Nagel, pas 7 vjet kooperimi me kompanine Pro Transport Kosove, e ka rinovuar marreveshjen e perbashket diten e premte, dt.24.01.2020. Qėllimi i kėsaj marrėveshje ėshtė shėrbimi spedicioni dhe kryesisht pėr pėrpilimin e deklaratave tė tranzitit ndėrkombėtar pėr kalimin e konteinerėve nga porti i Durresit,Shqipėri pėr nė Kosovė si dhe transportin e mallrave me konteinere nga Lindja e largėt ( si : Kina, Hong Kongu, Japonia, Korea e Veriut, Koreja e Jugut, Taivani, Kamboxhia, Malajzia, Indonezia, Singaporti, Filipine, Tajlinda dhe Vietnamin si dhe nga India pėr nė Kosovė

KONTAKTI